Zasady

 

W razie wypadku podczas pracy, kurier lub kurierka którzy są częśćią WFK mogą liczyc na pomoc finansową. Za każdy dzień w którym dana osoba nie będzie zdolna do pracy, będzie wypłacana dniówka w kwocie 100zł. przy czym maksymalna kwota za jeden wypadek, którą wypłaca Fundusz, to 1500zł. (3 tygodnie absencji).

Pomoc od Funduszu jest wypłacana tylko w sytuacji kiedy kurier uległ wypadkowi i nie może z tego powodu wykonywać pracy. Nie dotyczy to np. choroby lub złego samopoczucia.

Członkostwo w Funduszu

Aby zostać członkiem Warszawskiego Funduszu Kurierskiego, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz opłacić roczną składkę członkowską w kwocie co najmniej 20zł. Składka obowiązuje przez jeden rok kalendarzowy niezależnie kiedy w ciągu roku się ją wypłaci.

Każdy członek Funduszu oraz osoby zaangażowane w działalność WFK, są zapisane na listę mailingową, która jest podstawowym środkiem komunikacji i podejmowania decyzji. Posiadamy też prywatną grupę na Facebooku, która skupia członków i sympatyków WFK.

Wypadek

Pomoc Funduszu przyznawana jest tylko kiedy wypadek miał miejsce w godzinach pracy kuriera/kurierki oraz w trakcie dojazdu i powrotu z pracy. System działania Funduszu opiera się na wzajemnym zaufaniu. Jednakże zastrzegamy potrzebę zeznania wiarygodności od dwóch poręczycieli wskazanych przez poszkodowanego/ą, wywiadu środowiskowego lub innej formy weryfikacji czy wypadek rzeczywiście miał miejsce.

Decyzję o przyznaniu, bądź nie odszkodowania podejmują wszyscy członkowie Funduszu w drodze konsensusu przez listę mailingową lub na zorganizowanym spotkaniu.

Pomoc Funduszu

Za każdy roboczy dzień w którym kurier jest niezdolny do pracy, dostaje odszkodowanie w wysokości 100zł/dzień. Maksymalna kwota odszkodowania, którą kurier może dostać za wypadek, to 1500zł. (15 dni roboczych).

Odszkodowania wypłacane są po okresie absencji lub w trakcie (wówczas wypłacana jest kwota za dotychczas nieprzepracowane dni). W wyjątkowych okolicznościach możliwe są wypłaty „z góry”, jeśli są one potrzebne np. na lekarza.

W wyjątkowych przypadkach WFK, może przyznać zapomogę dla kuriera który znajduje się w trudnej sytuacji finansowej z powodu wypadku poza pracą. Tak jak w przypadku regularnego odszkodowania, potrzebna jest tutaj zgoda wszystkich członków Funduszu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s