Tor kolarski Nowe Dynasy (aktualizacja)

Aktualizacja:
Zawody na minitorze i impreza wieńcząca jego budowę odbędzie się w Soho Factory, w hali Komin73. (nie przy Podskarbińskiej jak pierwotnie planowano). Do zobaczenia!

O  tym, że Warszawa posiada tor kolarski kilka kilometrów od centrum miasta, do niedawna wiedziała zaledwie garstka rowerowych entuzjastów i starsi pokoleniem warszawiacy pamiętający zawody tamże w czasach PRL. Betonowy tor znajduje się na Grochowie przy ul. Podskarbińskiej. Niestety, mimo że istnieje, nie jest eksploatowany. Od kilkunastu lat niszczeje, za sprawą administratora obiektu, klubu Orzeł. Władze RKS Orzeł oficjalnie twierdzą, że nie mają funduszy na remont toru, a faktycznie dążą do przejęcia działki od miasta i wyburzenia toru. Na szczęście niespełna miesiąc temu, grupa rowerzystów, zarzuciła pomysł rewitalizacji obiektu. Inicjatywa spodobała się również kurierom zrzeszonym w WFK. Mocno kibicujemy temu pomysłowi, a część z nas jest też zaangażowana w organizacje akcji społecznych z nim związanych.

Pierwszym etapem tego projektu było wybudowanie mini toru kolarskiego tzw. minidromu. Tor wielkości +/- 13x9m w całości sfinansowany został ze zbiórki w serwisie crowfundingowym polakpotrafi.pl. Przy okazji okazało się jak bardzo pomysł ten spodobał się mieszkańcom i władzom miasta. Organizatorzy akcji liczyli na 35 tys. zł aby sfinansować budowę toru, tymczasem ostatecznie udało się zebrać prawie 40 tys. zł. A z tego co mi wiadomo, nadal zgłaszają się sponsorzy, którzy chcieliby projekt wesprzeć. Mini Tor został już niemal zbudowany, a przed nami drugi etap, czyli impreza promująca projekt, tuż pod torem Nowe Dynasy, przy ul. Podskarbińskiej. W trakcie imprezy odbędą się zawody na mini torze, oraz szereg atrakcji towarzyszących.

Mimo ogromnego sukcesu medialnego i licznych wyrazów poparcia również ze strony urzędników miasta, do pomysłu wyremontowania toru nadal nie udało się przekonać faktycznych decydentów, czyli władz klubu RKS Orzeł. Jedyna zmiana jaką można zaobserowawać z ich strony, to zamknięcia toru dla osób postronnych. Podczas gdy wcześniej obiekt mimo, że trudno dostępny, nie był przez nikogo pilnowany, przez co stał się miejscem libacji alkoholowych i okazjonalnie noclegownią dla bezdomnych. W chwili obecnej, łatane są dziury w płocie, a próby wejścia na teren są udaremniane i kończą się groźbami wezwania policji.

Osobom, którym podoba się pomysł wyremontowania toru zapraszamy w sobotę, 20 września na impreze promującą i zawody na mini torze (wymagane jest ostre koło i kask). Impreza odbędzie się w Soho Factory przy Mińskiej 25, w hali Komin 73.
W trakcie, będzie można też pościgać się na goldsprintach. Pełen program jest na stronie organizatorów na facebooku. Start od 11.

Więcej na facebooku: Nowe Dynasy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s